100 gratis bomen voor Helpman

Zaterdag 14 november werden in het winkelcentrum van Helpman 100 fruitbomen en heesters gratis uitgedeeld. Deze actie was, met hulp van het Terra MBO Groningen en Steenbreek Groningen, georganiseerd door de werkgroep Duurzaam Helpman van het Wijkcomité Helpman en een aantal enthousiaste bewoners. Er was vanwege corona niet veel ruchtbaarheid aan gegeven, maar toch waren in een mum van tijd alle bomen weg.

Hittestress voorkomen
Duurzaam Helpman wil onder meer met concrete acties bewoners enthousiast maken om samen de wijk verder te verduurzamen en klimaatbestendig te maken. Zo ontstond het idee ‘100 Bomen voor Helpman’. Karin Hoogterp, mede-initiatiefnemer: ‘Mensen brengen meer tijd in hun tuin of thuiskantoor door en een groene omgeving heeft een positieve invloed op de geest en draagt bij aan het voorkomen van hittestress in de stad. Er zijn al heel veel zogenaamde hotspots in onze wijk waar we de komende jaren met hittestress te maken krijgen als we blijven verstenen. Door mensen hiervan bewust te maken en gratis bomen uit te delen hopen we bewustwording en enthousiasme voor meer groen in de wijk te creëren.’

Ondernemend Helpman
René Notenbomer van Duurzaam Helpman: ‘We zijn zeer blij met het resultaat. Veel mensen dragen vergroening een warm hart toe. Naast de vele complimenten hebben we ook een punt van kritiek ontvangen. Kritiek waar we eigenlijk heel blij mee zijn. De ondernemersvereniging Ondernemend Helpman wil graag beter aansluiten bij lokale acties als deze. Dat is geweldig om te horen, want samen kunnen we onze wijk nóg groener maken. Denk bijvoorbeeld aan het vergroenen van de gevels van winkels. Van woorden naar daden, dat is wat we willen.’

Wilt u ook bij u in de buurt en vergroeningsactie organiseren? Ga dan naar: gemeente.groningen.nl/tegel-eruit-plant-erin.

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *