De gemeenten Groningen en Ten Boer werken samen aan een toekomstbestendige en leefbare nieuwe gemeente Groningen. Ook de klimaatverandering speelt hierin een rol. Zowel in sterk verstedelijkte gebieden als in het landelijk gebied. Er is reden genoeg om aan de slag te gaan en ons gedegen voor te bereiden op de gevolgen van klimaatverandering.

Meer groen
Dit kan ook zeker kansen bieden. Het toevoegen van meer groen is bijvoorbeeld niet alleen maar een maatregel om klimaatverandering in op te vangen. Het voegt ook meer leefplezier toe, draagt bij aan onze gezondheidsdoelstellingen en heeft positieve effecten op bijvoorbeeld ecologie.

Afgelopen zomer
De hitte en droogte van afgelopen zomer illustreren de gevolgen van klimaatverandering goed. Iedereen heeft direct of indirect de gevolgen (in verschillende mate) gevoeld. Of dit
nu verdorde grasvelden, een lagere opbrengst in de landbouw of juist een hogere omzet voor de horecaondernemer is. Verwacht wordt dat situaties zoals afgelopen zomer in de
toekomst vaker gaan voorkomen.

Analyse gevolgen klimaatverandering: klimaatstresstest
In dit document treft een analyse van de gevolgen van de klimaatverandering in het gebied van de huidige gemeente Groningen en gemeente Ten Boer. In deze zogeheten
‘klimaatstresstest’ worden de effecten van wateroverlast, overstromingen, extreem weer, hitte en droogte in beeld gebracht. Lees hier de rapportage van de Klimaatstresstest. 

Stresstest is begin
De stresstest markeert echter pas het begin. De gemeente wil graag met bewoners, ondernemers, instellingen of organisaties in onze gemeente samen aan de slag. De analyse is in eerste instantie bedoeld om bewoners te informeren en met bewoners het gesprek aan te gaan over de wijze waarop iedereen ook in de toekomst in onze gemeente kunnen blijven wonen en werken. In het kader van de stresstest is de gemeente dit gesprek al met grotere bedrijven, organisaties en instellingen gestart. Dit wil de gemeente Groningen nu ook verbreden naar de individuele bewoner en ondernemer. Bijvoorbeeld tijdens festivals als Let’s Gro.

 

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *